Gmat Sınavı Eğitimleri

Şimdi Bizimle Kazan!

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Öğrenme ve Yüksek Skor/Puan Garantili Gmat Kurs Eğitimleri...Gmat Kursu Eğitiminde Tecrübeli Kadro!
Her Biri Akademik Ünvana Sahip Olan ve Yalnızca Gmat Kursu Eğitimi Veren Yabancı Eğitmen Kadrosu.

ÜCRETSİZ Aktivite Dersleri!
Gmat Kursu Eğitimine Katılan Tüm Öğrencilerimize Ücretsiz Aktivite Ders İmkanı.

En Fazla Ders Saati!
160 Ders Saati İle Türkiye'nin En Fazla Ders Saatini Veren Eğitim Kurumu.
ÖN BİLGİ Formu!
Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Alın.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı
Gmat Sınavı Eğitimleri

GMAT sınavına katılıp başarı elde edebilmek için Genel İngilizce programının advanced seviyesini bitirmiş olmak gerekir. TOEFL’dan 80 üstü veya IELTS’ten 6,5 üstü almış olan kişiler 600 ve üzeri puanı hedefleyebilirler.


GMAT sınavı bilgisayar üzerinden sunulan bir sınav türüdür. Sınav sözel, sayısal ve yazınsal analitik olmak üzere üç ana bölümden oluşur. GMAT sınavını diğer sınavlardan ayıran en büyük özellik sınav süresince doğru cevap verdikçe daha zor bir soruyla karşılaşılması, yanlış cevap verdikçe de daha kolay soruların gelmeye başlamasıdır. Sınav sonucu doğru yanlış cevap sayısına ve soruların zorluk seviyesine göre hesaplanır.

Bilgisayar sisteminde herhangi bir soru ya da bölümü geçtikten sonra tekrar geri dönme imkânı bulunmamaktadır. Yazınsal analitik bölüm: 60 dakikalık bu bölümün 30 dakikasında herhangi bir konu üzerine yazılan değerlendirme yazısı, diğer 30 dakikasında da bir tartışma konusunun analizi istenmektedir. Cevaplar Word işlemcisi kullanılarak yazılmaktadır. WRITING SAMPLE Sayısal bölüm: Bu bölüm 24 soruluk problem çözümü ve 13 soruluk veri yeterliliği kısımlarından oluşur. Toplam 37 sorudur ve 75 dakika süresi vardır.

SAYISAL SAMPLE Sözel bölüm: Bu bölüm 15 soruluk eleştirel yaklaşım, 13 soruluk cümle düzeltme ve 13 soruluk okuduğunu anlama kısımlarından oluşur. Toplam 41 sorudur ve 75 dakika süresi vardır. 9 sayısal 11 sözel ya da her iki bölümden 10’ar soru olmak üzere tüm sınavda toplam 20 soru puanlamaya dâhil edilmemektedir.

GMAT Nedir?

GMAT (Graduate Management Admission Test), Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve Educational Testing Service (ETS) tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır. GMAT; sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan ve katılımcıların işletme vb. alanlar üzerine yüksek lisans eğitimi alma yeterliliklerini belirlemede yardımcı olmayı amaçlayan bir sınavdır. Amerikan ve Türk üniversitelerince kabul edilen GMAT sınav sonucu aynı zamanda Türkiye’deki üniversitelerde ALES yerine de geçmektedir.

GMAT Sınavına Kimler Katılabilir?

Bu sınava genellikle Amerika’daki yüksek lisans ve doktora programlarının işletme, yönetim vb bölümlerine başvuracak öğrenciler katılmaktadır.

GMAT Sınavını Hangi Kuruluşlar Kabul Etmektedir?

GMAT sınavı Amerikan ve Türk üniversitelerince kabul edilmektedir.

GMAT Sınavına Nasıl Başvurulur?

Bilgisayara dayalı GMAT sınavına test merkezlerinden bir randevu alarak kayıt olabilirsiniz. Bunu yaparken aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanabilirsiniz: Doğrudan sınav merkezlerinden birini arayabilirsiniz. GMAC web sitesi www.gmac.com vasıtasıyla kısa bir süre sonra internet üzerinden (Visa, Master Card, ya da American Express Kartları ile) kayıt yaptırmak mümkündür.)

GMAT Sınavının Süresi Ne Kadardır?

Sınavın toplam süresi 210 dakikadır.

Hemen Size En Yakın Şubelerimize Ulaşın

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Eğitim Almaya Hazır mısın?

Şimdi Bizimle Gmat Kazan!

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Yüksek Skor/Puan Garantili Gmat Kursu Eğitimleri İçin Hemen Ön Bilgi Formunu Doldurabilirsiniz.
Formu Doldurarak, Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı
Hemen TIKLA-ARA!
Ön Bilgi Hattı
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı
ÖN BİLGİ Formu!
Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Alın.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı